Tysiące rowerów w Krakowie

Tysiące rowerzystów przemierza Kraków każdego dnia, można powiedzieć iż moda w tym mieście na poruszanie się w ten sposób, trwa nieprzerwanie od bardzo dawna.

Oczywiście zasługa w tym ludzi młodych, jacy przybywają w celu zdobycia edukacji czy znalezienia pracy, na początku jest to dla nich jedyna możliwość na ograniczenie kosztów związanych z poruszaniem się po mieście.

Z drugiej jednak strony mówimy

Także o rowerzystach, dla jakich rower stał się częścią życia, opcją jakiej zastosowanie ma jak najbardziej uzasadniony sens.

Rowerem po Krakowie poruszają się wszyscy, bez względu na status społeczny, wiek czy też wykonywany zawód, doskonale pokazuje to zróżnicowanie tej grupy.

Pewnie, iż nie wszyscy posiadają profesjonalny rower miejski, lecz liczba sprzedanych rowerów w samym Krakowie świadczy o tym, że rzeczywiście zmienia się nasze podejście. Włodarze miasta od zawsze wspierają rowerzystów nie tylko stwarzając im odpowiednie warunki i infrastrukturę, ale także prowadzą w tym zakresie akcje profilaktyczne, pokazując jak wiele możemy zyskać dzięki temu iż docenimy rower.

Odpisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *