Drogi jak krwiobieg

W ciele człowieka pracują poszczególne układy i narządy, ale za cały transport odpowiada układ krwionośny, dostarczając wszędzie niezbędny do życia tlen i wartości odżywcze.

  • Podobnie jest z krajem

Aby jego gospodarka sprawnie działała, a wytwarzane produkty i usługi mogły być dowożone w każdy zakątek, musi być odpowiednio dobrze rozwinięty transport drogowy, po którym będą podróżować zarówno samochody dostawcze przewożące rzeczy, jak i autokary oraz samochody osobowe wożące ludzi korzystających ze swojego prawa do swobodnego przemieszczania się.

Jest jeszcze wiele innych cech

Które powodują, że transport drogowy jest bardzo podobny do układu krwionośnego w ciele człowieka. Po pierwsze tak, jak w organizmie najważniejszymi naczyniami są aorty, podobnie w państwie transport drogowy powinien być oparty na autostradach i drogach ekspresowych.

Ich istnienie zapewnia szybkie przemieszczanie się wszystkich klas pojazdów mechanicznych, dzięki czemu nie muszą one rozjeżdżać lokalnych dróg i psuć ich nawierzchni. Wjeżdżają na nie dopiero wtedy, gdy autostradą dotrą w odpowiednie miejsce.

Dalszy transport drogowy będzie możliwy

Pomniejszej klasy drogami. I u też jest podobieństwo do ciała człowieka, gdzie krew z aort przepływa do mniejszych rozmiarów żył, a następnie do naczyń włosowatych, docierając ostatecznie do pojedynczych komórek.

  • Identycznie transport drogowy.

Najpierw samochody jadą drogami szybkiego ruchu, potem zjeżdżają na trasy krajowe, a na koniec szlakami gminnymi docierają do miejsca przeznaczenia.

Odpisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *