Pamiętaj o zmianie gum

Zima w tym roku nie jest zbyt ciężka, ani mroźna, co nie znaczy, że ogumienie samochodowe na tę porę roku nie było potrzebne.

Wkrótce jednak przyjdzie wiosna i znowu trzeba będzie zmieniać opony, najlepiej w dobrym serwisie samochodowym. W Krakowie jest kilka takich. Wskazane jest, aby to zrobić, gdy temperatury zaczną się utrzymywać powyżej siedmiu stopni, ponieważ to jest według specjalistów z serwisu samochodowego granica pomiędzy sezonem zimowym a letnim jeśli chodzi o sprawy transportowe i samochodowe.

Opony letnie przyjdzie więc nam zmieniać w okolicy pierwszej połowy marca. Nie warto z tym specjalnie zwlekać, przede wszystkim dlatego, że letnie gumy będą po prostu wygodniejsze do jazdy po asfalcie, gdy warunki zimowe już przeminą, a jedyne zagrożenie śliską jezdnią będą mogły powodować co najwyżej wiosenne deszcze i burze. Każdy musi wiedzieć takie rzeczy, nie trzeba być pracownikiem serwisu samochodowego.

Stary samochód w Krakowie

Opony letnie założymy w każdym warsztacie samochodowym.

Jeśli nie dysponujemy takimi, bo te z poprzedniego sezonu już nie nadają się do założenia na kółka, w każdym większym punkcie wymiany opon w Krakowie zakupimy na miejscu nowe egzemplarze i od razu je założymy. Opona letnia przyczyni się do wyraźnej poprawy komfortu jazdy razem z poprawiającymi się warunkami drogowymi.

Dla niektórych kierowców

Wymiana ogumienia i przerzucenie się na opony letnie staje się nawet pewnego rodzaju symbolem przejścia z niekorzystnych warunków pogodowych zimowych, gdzie transport był przez aurę dość utrudniany, na rzecz przyjemnej jazdy w cieplejszą z każdym następnym dniem wiosnę.

Traktują wtedy odwiedziny w serwisie samochodowym jako wręcz jakąś celebrację, żeby nie powiedzieć – obrzęd liturgiczno-samochodowy. Oczywiście nie oznacza to, że należy być przesądnym i zmieniać opony w serwisie samochodowym, gdy jeszcze trwa zima, licząc na to, że dzięki temu ona ustąpi.

Odpisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *